výběr společnosti, výběr ducha

10. prosince 2016 v 20:17 | Kateřina |  Úvahy
Život je špatnej. Nikdy nebylo hůř. Jsem realista.
tohle slýcháváme na každém kroku.. Jak bylo? docela na hovno. Neberte mě, jako nějakou sluníčkářku, ale právě že žijeme v době, kde nám nic nehrozí a zároveň je nebezpečí na každém kroku, na každém televizním kanálu, na každém nenávistném pohledu. Úsměvné? Proč se lidstvo nepoučí ze svých chyb? Proč se jedinec nepoučí ze své chyby. Máme to asi v krvi, v auře, v duši, říkejte si tomu jak chcete. Co si vybavíte, když se řekne náboženství? křižácké války, ISIS atentáty, bible, korán, Zeus a ostatní, ...
Špatnej odhad na to mám, ale toto jsou první věci, které si představím. Ne žádnou nadzemskou sílu, kvůli které má všechno svůj smysl. Od malička jsem vychovávána v křesťanství. Nejsem ateista. Ani křesťan. Nevěřím v Bibli, v příběhy napsané lidstvem. To ale neznamená, že není něco, co je nad námi, něco nad podstatou lidského bytí. Netvrdím a nikomu nenutím svůj názor, ale jako snad každý homo sapiens czechiens jsem zvědavá na názor ostatních. Ne dělám si srandu, tady je každej zvědavej jen na to, co se říká, kdy se co stalo a jak to probíhalo.
Mezitím ti největší katolíci hřeší proti lidskosti. Hřeší. Lze toto slovo vůbec použít? Co je to hřích? Pro mě hřích je něco, co je proti lidskosti i přirozenosti. Ale lhaní je lidské a pro člověka přirozené a lze pokládat za hřích! Jaká rovnice vysvětluje tento jev, matematikáři?!

Článek úplně o hovně si pro vás přichystala drahá věřící v něco, co má smysl, ať už je to nějaký bůh nebo lidský mozek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama