Pojďme čajíčkovat

16. února 2016 v 19:12 | K |  Napadlo mě
cafe, lovely, and clear image
Zdravím Vás, drazí čtenáři, z názvu článku můžete vydedukovat moji novou posedlost. O ano, není to nic jiného než prosté čajíčkování.
Dříve jsem se bavila, jak tomu u dospívajících bývá, v kavárně a pak hurá do klubu. A teď si místo té kavarny představte lavičku v parku s láhví vodky. Ale to se změnilo! A musím říct, že mi asi svitlo na světlejší chvilky.
S jednou /jedinou, jedinečnou/ kamarádkou chodím do čajovny, která je v malém městečku poblíž domova. Chodíme tak tak 2x měsíčně (což bylo minimum, kdy jsem chodívala do kaváren a klubů) a ochutnáváme ty nejvzdálenější čaje, které si kdo dokáže jen představit..
Nenechte se ale zmást, čajíčky si piju v pohodlí domova /doooooost intenzivně/ už pár let, ale v té čajovně je to něco jiného. Mimo ti, se od místního 'čajaře' dozvídáme spoustu informací (jaký čaj pijeme, co bychom měly cítit atd atd..). Prostě báječné.

Ty čaje tam prostě chutnají tak jinak!! Chápete mě.. Můžu si koupit jakékoliv čaje, nezáleží na ceně, ale prostě nebudou tak dobré a intenzivní jako v té čajovně. A to ještě nejsem tak úplně čajírenský povaleč! Zatím jsme ji navštívily jenom 4x, ochutnaly 4x jiné čaje, od Japonska až k Taiwanu. Prostě nádhera!!!

Moje láska k zeleným čajům nebude nikdy ohrožena!!!! To jsem si alespoň říkala.. Dřív, než jsem poznala oolongy. Oolong je vlastně jakýkoliv (takže i zelený) čínský čaj připravovaný složitým zpracovaním a napařováním. Jednou jeden čínský chutnal jako ryba. Pan čajař nám vysvětlil, že jde o polohu, kde se nachází zahrady. A pak nám naznačil, že jsme velice bystré, pač ten čaj byl ze zahrad blízko moře!! Prostě povznášející.
O ano. Čajovna. Kdykoliv o ní mluvíme s kamarády (kteří tam chodí kvůli vodní dýmce), roztančí se mi srdce nad pomyšlením, že se tam zase vrátím!!!!!

Tak tedy čajíčkujte!!
Pac a pusu, K :-)))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michelle M. Michelle M. | Web | 19. února 2016 v 20:23 | Reagovat

Do čajovny taky strašně ráda chodím, už jsem tam byla "milionkrát" :D A protože tam pracuje můj brácha, tak se znám s těma lidma a taky se dozvídám spoustu informací.. Ale taky hodně studuju knihy :) Nejraději mám japonské zelené, hlavně genmaicha (zelený čaj s praženou rýží) je super :) nebo včera jsem měla tamaryokuchu. A teď zrovna popíjím senchu :D Čajovnu miluju, tu atmosféru, vůni čajů a dýmky (ty tabáky strašně mooc voní) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama